Get Adobe Flash player
30 stycznia 2016

Na Pedro’s Cup warto przyjść już z samego rana – tak zrobią gwiazdy!

Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Ewa Swoboda, Karolina Kołeczek czy Robert Sobera to gorące nazwiska polskiej lekkoatletyki. Wieczorem w piątek 5 lutego z pewnością rozgrzeją atmosferę na Pedro’s Cup. Ale w Atlas Arenie pojawią się już o 9 rano – żeby kibicować małolatom.


Młody Pedro’s Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak to zawody dla uczniów w wieku 10-12 lat, którzy dopiero marzą o sportowych sukcesach na miarę Bukowieckiego, czy Swobody. Ale z młodymi mistrzami mają więcej wspólnego niż miłość do sportu. I jedni i drudzy realizują swoje pasje dzięki wsparciu Fundacji Caroline B. LeFrak.
– Na Pedro’s Cup spotykają się dwa główne nurty naszej działalności. To kulminacja imprez promujących lekkoatletykę wśród młodzieży szkolnej. Tu dzieci nie tylko dowiadują się czym jest rywalizacja, ale też ocierają się o wielki sport. Słynni zawodnicy, nasi stypendyści zagrzewają ich do walki z trybun. Zaś wieczorem to dzieciaki kibicują gwiazdom. A najlepsza ze szkół odbierze nagrody właśnie na tej wielkiej scenie –  mówi Patrycja Horsztyńska, dyrektor Fundacji Caroline B. LeFrak, która wspiera rozwój królowej sportu w Polsce na dwa sposoby. Po pierwsze uczy dzieci miłości do niej, a po drugie pomaga rozwijać się utalentowanym i na dobre już rozkochanym w swej dziedzinie młodym lekkoatletom. Ten program stworzony we współpracy z PZLA nazywa się wyrównaniem szans polskich lekkoatletów. Wymienieni wyżej zawodnicy są niektórymi z jego beneficjentów.
Z całą pewnością są też idolami wielu dzieciaków, którzy właśnie na Młodym Pedro’s Cup, zaczynaja przygodę z lekkoatletyką. W tym roku o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak będą walczyć uczniowe z 12 szkół podstawowych. W większości łódzkich, ale w tym gronie znaleźli się też zwycięzcy z zeszłego roku – szkoła podstawowa nr 5 z Gorzowa Wielkopolskiego. Organizatorzy podkreślają także obecność szkoły integracyjnej. Podobnie jak gwiazdy „dużego” Pedro’s Cup dzieci zmierzą się w biegach – indywidualnie i w sztafetach – biegach przez plotki, skokach i rzutach.
Zawody startują o 9 rano i aż do południa będzie można kibicować wspaniałej rywalizacji.
Zapraszamy do Atlas Areny – wstęp na Młody Pedro’s Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak jest wolny.