Get Adobe Flash player
09 lutego 2016

Nasza złota młodzież - Swoboda i Bukowiecki lekkoatletami stycznia w Europie!

Gwiazdy Pedro’s Cup Łódź 2016, Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki tym razem wygrali rywalizację w plebiscycie organizacji European Athletics na najlepszych lekkoatletów stycznia na naszym kontynencie. Dwójka niespełna 19-letnich zawodników zwyciężyła w internetowym głosowaniu na portalach społecznościowych, zarówno w kategorii mężczyzn i kobiet. To pierwszy dublet dla Polaków w historii europejskiego plebiscytu.Gwiazdy Pedro’s Cup Łódź 2016, Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki tym razem wygrali rywalizację w plebiscycie organizacji European Athletics na najlepszych lekkoatletów stycznia na naszym kontynencie. Dwójka niespełna 19-letnich zawodników zwyciężyła w internetowym głosowaniu na portalach społecznościowych, zarówno  w kategorii mężczyzn i kobiet. To pierwszy dublet dla Polaków w historii europejskiego plebiscytu.
Ewa Swoboda to nadzieja polskiego sprintu, ma za sobą drugi sezon halowy pełen spektakularnych sukcesów. 30 stycznia w Luksemburgu zawodniczka klubu UKS Czwórka Żory czasem 7,13 s pobiła 30-letni halowy rekord Polski oraz poprawiła własny halowy rekord Europy juniorek. Wygrywając bieg na 60 m na Pedro’s Cup Łódź 2016 była niemal tak samo szybka – przebiegła dystans w 7,15 s.
Kulomiot Konrad Bukowiecki, podobnie jak Swoboda jest objawieniem zeszłego sezonu i nie przestaje zachwycać. Już pierwszym startem w 2016 roku pobił halowy rekord świata juniorów – 22,48 m, 6-kg kulą. Seniorską kula (7,26-kg) radził sobie wcale nie gorzej. Najpierw wyrównał własny rekord z zeszłego roku 20,46 m, natomiast na Pedro’s Cup poprawił ten rezultat osiągając 20,58 m. To nie wystarczyło co prawda do zwycięstwa (którego tego dnia należało do Michała Haratyka), ale zapewniło zawodnikowi PKS Gwardia Szczytno przepustkę na halowe mistrzostwa świata do Portland.
Źródło: pzla.pl