Get Adobe Flash player
01 stycznia 2016

Pedro’s Cup Łódź 2016: Gwiazdy rozbłysną w Atlas Arenie 5 lutego

To już druga edycja mityngu lekkoatletycznego Pedro's Cup w Łodzi. Hala Atlas Arena znów stanie się areną zmagań największych gwiazd królowej sportu. Warto dla nich zarezerwować wieczór 5 lutego, bo o takie nazwiska trudno na innej polskiej imprezie. Właśnie rusza sprzedaż biletów.


Organizatorzy XII Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Pedro's Cup Łódź 2016 ogłosili oficjalnie datę imprezy - 5 lutego 2016 roku, godzina 17.00.
Zeszłoroczne przenosiny do łódzkiej hali Atlas Arena zakończyły się sukcesem – Pedro's Cup zajął drugie miejsce w światowym rankingu prestiżowego portalu all-athletics. To zestawienie lekkoatletycznych imprez specjalnych, które w 2015 roku odbyły się zarówno na otwartym stadionie jak i w hali. W kategorii mityngów halowych Pedro’s Cup w minionym sezonie nie miał sobie równych na świecie!
– Właśnie dlatego jego druga łódzka edycja odbędzie się według sprawdzonego wzoru. Stawiamy  na rywalizację skoczkiń wzwyż, tyczkarzy, kulomiotów, na bieżni zaś, na dystansach 60 m i 60 m przez płotki  ścigać się będą zarówno kobiety jak i mężczyźni – zapowiada dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Jeśli wierzyć organizatorom, i w tym roku nie zabraknie emocji z najwyższej sportowej półki. Na potwierdzenie, kto konkretnie wystartuje w Łodzi, trzeba jednak trochę poczekać. Choćby dlatego, że Pedro's Cup ma długą tradycję w ściąganiu do Polski najgorętszych nazwisk sezonu, zaś halowy sezon lekkoatletyczny jeszcze się nie rozpoczął.
– Ustalanie list startowych jest w początkowej fazie i nie chciałbym mówić o nazwiskach, przynajmniej jeśli chodzi o gwiazdy zagraniczne. Mogę za to potwierdzić obecność halowej mistrzyni świata Kamila Lićwinko, dwóch medalistów ostatnich mistrzostw świata w Pekinie w skoku o tyczce, Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska. Ciekawie powinni się zaprezentować nasi kulomioci: Tomasz Majewski ma przed sobą ostatnie, a Konrad Bukowiecki pierwsze igrzyska olimpijskie – wymienia dyrektor Chmara.

Od pierwszej edycji w 2005 roku mityngu Pedro’s Cup jest tam, gdzie bije serce polskiej i światowej lekkoatletyki. Kiedy dzięki Monice Pyrek i Annie Rogowskiej byliśmy potęgą w skoku o tyczce kobiet, to on był kluczową konkurencją zawodów, razem z silnym skokiem wzwyż mężczyzn. Do stałych gości należała wtedy Jelena Isinbajewa, słynna caryca tyczki. Kiedy największe sukcesy święcił Tomasz Majewskiego pchnięcie kulą zagościło na Pedro’s Cup razem z czołówką miotaczy z całego świata. Kolejne edycje za sprawą mistrza świata Pawła Wojciechowskiego otworzyły mityng dla najlepszych tyczkarzy. Na czele z goniącym historyczne dokonania Siergieja Bubki Francuzem Renaud Lavillenie. Przed dwoma laty gwiazdą imprezy stała się nasza skoczkini wzwyż, Kamila Lićwinko. Halowa mistrzyni świata i rekordzistka Polski uświetniła też zeszłoroczną edycję Pedro’s Cup. Obok niej najjaśniej błyszczeli wielce utytułowany amerykański kulomiot Ryan Whiting i odporny na upływ czasu sprinter z Saint Kitts i Nevis, Kim Collins. Organizatorzy Pedro’s Cup Łódź 2016 zapewniają, że gwiazdorska tradycja mityngu zostanie podtrzymana.

Pedro’s Cup Łódź 2016 podtrzyma też inną tradycję, której hołduje – integracji sportowców niepełnosprawnych. Podobnie jak przed rokiem będą oni pełnoprawnymi uczestnikami rywalizacji w hali Atlas Arena.
Po raz kolejny odbędzie się także Młody Pedro’s Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, o który walczyć będą dzieci w wieku 10 - 12 lat z najbardziej usportowionych szkół w całej Polsce.

Jak co roku Pedro’s Cup Łódź 2016 będzie można obejrzeć na antenie TVP.

Bilety na Pedro’s Cup Łódź 2016 dostępne są od dziś na ebilet.pl i w kasach Atlas Areny.

Biuro Prasowe mityngu Pedro’s Cup Łódź 2016       
e-mail: akredytacje@pedroscup.pl