Get Adobe Flash player
26 stycznia 2014

RENAUD LAVILLENIE 6.O4 W ROUEN!


Doskonale na tydzień przed startem w mityngu Pedros Cup spisuje się francuski tyczkarz Renaud Lavillenie. Na zawodach we francuskim mieście Rouen Francuz skoczył 6.04 m co jest nowym halowym rekordem Francji i trzecim rezultatem w historii tej konkurencji pod dachem.Wyżej skakali tylko Siergiej Bubka (6.15 m ) i Australijczyk Steve Hooker (6.06 m)

W tym samym konkursie trzecie miejsce zajął powarcający do fromy z 2011 roku Paweł Wojciechowski. Polak uzyskał wynik 5.75 m i próbował jeszcze pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokośći 5.88 m ale tego wieczoru to było jeszcze za wysoko. Po tegorocznych wytępach Polaka widać że stać go na nowy rekord kraju i miejmy nadzieję że to się stanie już za tydzień w Bydgoszczy. Wspolnie z Reanud Lavillenie i pozostałymi zawodnikami powinny stworzyć niezapomniane widowisko.

Nieźle zaczynają pchac też nasi kulomioci.Swoje rekordy życiwe poprawili na zawodach w Czechach Rafał Kownatkę 19.78 m i Jakub Szyszkowski 19.48 m .Rywalizację kulomiotów wygrał lider światowych list Czech Ladislav Prasil posyłając kulę na odległość 20.51 m. Czecha podobnie jak naszych reprezentantów na czele z Tomaszem Majewskim zobaczymi w Bydgoszczy.