Get Adobe Flash player
14 stycznia 2014

RENAUD LAVILLENIE WYSTĄPI NA MITYNGU PEDROS CUP!


Już za niespełna miesiąc 31 stycznia w bydgoskiej hali Łuczniczka odbędzie się dziesiąty jubileuszowy Halowy mityng lekkoatletyczny PEDROS CUP.
Mamy już pierwsze potwierdzenie występu wielkiej  gwiazdy  w przyszłorocznym mityngu. Do Polski przyjedzie największa gwiazda skoku o tyczce od czasów Siergieja Bubki  francuski skoczek Reanaud Lavillenie.
 
Francuz był obiektem zainteresowania organizatorów mityngu PEDROS CUP od dawna, ale dopiero w 2014 roku zobaczymy Mistrza Olimpijskiego w Bydgoszczy. To również szczególne wyróżnienie dla bydgoskiej imprezy ze względu na bardzo napięty kalendarz sezonu , w którym odbędą się min. Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie.

Lavillenie to Mistrz Olimpijski z Londynu, srebrny medalista Mistrzostw Świata z Moskwy i dwukrotny Mistrz starego kontynentu. Doskonale radzi sobie pod dachem czego dowodem są trzy tytuły Mistrza Europy i złoto Mistrzostw Świata w Istambule. Legitymuje się rekordami życiowymi powyżej 6 metrów , stadion 6.02 na Igrzyskach w Londynie i 6,03 w paryskiej hali Bercy podczas konkursu w którym wywalczył złoto Mistrzostw Europy. W ostatnich latach jest najrówniej skaczącym tyczkarzem, czterokrotnie udało mu się przekroczyć barierę 6 metrów.

Atutem Renauda Lavillenie jest przede wszystkim bardzo szybki rozbieg i doskonała sprawność. Skacze niezwykle widowiskowo co dla kibiców będzie nie lada atrakcją. Już dziś za strony organizatorów padają  zapewnienia  że dotychczasowy rekord mityngu Łukasza Michalskiego z 2012 roku wynoszący 5.72 m. będzie poprawiony.

Kolejne niespodzianki i nazwiska gwiazd dziesiątego mityngu PEDROS CUP  w Bydgoszczy już wkrótce.