Get Adobe Flash player
06 czerwca 2011

TOMASZ MAJEWSKI 21.39, REKORD POLSKI ADAMA KSZCZOTA


 

Sezon letni rozpoczął się na dobre! Po pierwszych niezbyt udanych występach naszych reprezentantów nareszcie pojawiły się dobre wieści. Sobota w holenderskim Hengelo przyniosła drugą lokatę Tomasza Majewskiego i bardzo dobry wynik 21.39 m. Wygrał tę rywalizacje znany m.in. z mityngów PEDRO’S CUP Amerykanin Reese Hoffa, posyłając kulę na odległość 21.87 m co jest najlepszym rezultatem tego sezonu. Pchnięcia Tomasza były już o wiele pewniejsze i możemy być pewni, że to nie jest jego ostatnie słowo w tym sezonie.

Na najwyższym stopniu podium w Hengelo stanął Halowy Mistrz Europy Adam Kszczot a czwarty w tym biegu był Marcin Lewandowski, prezentujący się już zdecydowanie lepiej niż podczas swojego tegorocznego debiutu na stadionie w Doha. Adam w swoim pierwszym starcie uzyskał wynik 1.45.11, czyli 4 setne sekundy gorszy od jego rekordu życiowego. Zawodnik RKS Łódź na mityngu Zlata Tretra w Ostarawie poprawił prawie dziesięcioletni rekord Polski Pawła Czapiewskiego na dystansie 1000 metrów uzyskując czas 1.16.99 s.

Na tym samym mityngu swój pierwszy start miała Monika Pyrek. Startu nie może jednak zaliczyć do udanych – uzyskała bowiem tylko 4.20 m. Na wyniki tych zawodów wpływ miał bardzo silny wiatr, który przeszkadzał  tyczkarkom.

Dobry występ zanotował Piotr Małachowski , który w Hengelo zajął trzecie miejsce, posyłając dysk na odległość 65.25m. Przegrał jednak rywalizację z bardzo dobrze dysponowanym w tym sezonie Niemcem Robertem Hartingiem i reprezentantem gospodarzy Ericiem Cadee .

Sezon powoli się rozkręca i z tygodnia na tydzień forma zawodników powinna rosnąć. Czekamy jeszcze na pierwsze starty Anny Rogowskiej i wracającej po kontuzji Anity Włodarczyk. Po tych występach będziemy mieli już pełny obraz dyspozycji czołówki naszych lekkoatletów . Niestety groźnej kontuzji naderwania mięśnia dwugłowego na zawodach we Francji doznała brązowa medalistka Mistrzostw Świata w wieloboju Kamila Chudzik. To bardzo poważny uraz więc jej występ w Daegu stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania...