Get Adobe Flash player
17 lutego 2015

W młodych siła

Mamy wrażenie, że co najmniej połowa widzów trybunach łódzkiej Atlas Areny to dzieci i młodzież. Część z nich wzięła udział przed południem w finale ogólnopolskich zawodów Młody Pedro’s Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak.
Uczniowie konkurowali w rzucie piłką lekarską, w biegach sztafetowych i w skoku wzwyż. Wygrała szkoła z Gorzowa Wielkopolskiego, „srebro” poszło do szkoły z Łodzi, „brąz” – do Szczecina. Prezydent RP Bronisław Komorowski, który otworzył mityng Pedro’s Cup, pogratulował najlepszej uczniowskiej drużynie. 

I dopiero potem prezydent przystąpił do wręczania odznaczeń państwowych za wybitne zasługi dla polskiej lekkoatletyki: trenerowi tyczkarzy Edwardowi Szymczakowi, Lidii Chojeckiej, wielokrotnej medalistce mistrzostw świata i Europy na średnie i długie dystanse, Adamowi Kszczotowi, aktualnemu podwójnemu mistrzowi Europy i halowemu wicemistrzowi świata w biegu na 800 metrów, młociarzowi Pawłowi Fajdkowi, obecnemu mistrzowi świata i wicemistrzowi Europy a także Kamili Lićwinko, halowej mistrzyni świata i rekordzistce Polski w skoku wzwyż, która zaraz potem zaczęła swój start w Pedro’s Cup.