Get Adobe Flash player
29 stycznia 2016

Zapowiada się zacięta rywalizacja skoczkiń wzwyż i tyczkarzy na Pedro’s Cup

Halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko minimalnie uległa swojej bardzo utytułowanej rywalce, Hiszpance Ruth Beitii na mityngu w Cottbus w środę 27 stycznia. Obie zakończyły rywalizację pokonując tę samą wysokość 1,94 m, jednak Hiszpanka skakała bezbłędnie i zajęła 2. miejsce.


Polka, której na wysokości 1,88 przytrafiło się strącenie, musiała zadowolić się najniższym stopniem podium. Wygrała Litwinka Arine Palsyte, która z wynikiem 1,97 została najlepszą skoczkinią sezonu 2016. Lićwinko i Beitia są obecnie wiceliderkami tego zestawienia i z pewnością każda z nich będzie chciała wyjść na prowadzenie właśnie na Pedro’s Cup.

Druga z rozegranych w Cottbus konkurencji, skoku o tyczce mężczyzn, też daje nadzieje na ciekawy dalszy ciąg w łódzkiej Atlas Arenie. Mistrz świata z hali Konstandinos Filippidis i brązowy medalista MŚ z Pekinu Piotr Lisek skakali równie wysoko, pokonując wysokość 5,60 m. Dzięki mniejszej liczbie zrzutek Grek zajął 4. miejsce, Polak - 5. Zwyciężył mistrz świata, Kanadyjczyk Shawnacy Barber (5,77 m).

Kamila Lićwinko, Ruth Beitia, Piotr Lisek i Konstandinos Filippidis będą jednymi z najjaśniejszych gwiazd Pedro’s Cup Łódź 2016.

źródło: pzla.pl