Get Adobe Flash player
05 listopada 2011

ZIMOWY PEDRO’S CUP W BYDGOSZCZY 8 LUTEGO 2012!


Za nami kolejny sezon lekkoatletyczny. Tym razem nie był on dla nas tak udany i obfity w medale jak w latach poprzednich. Dokonano już wszelkich możliwych analiz naszej słabości w Daegu i pora zastanowić się nad kolejnym sezonem. Większość lekkoatletów jest już po kilkutygodniowych urlopach i rusza powoli do przygotowań. Będzie to dla nich sezon obfitujący w wiele prestiżowych imprez z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie na czele.

W miniony weekend odbyła się na Teneryfie tradycyjna już konferencja kalendarzowa, na której wszyscy najważniejsi organizatorzy światowych zawodów i przedstawiciele federacji krajowych ustalali terminy zawodów. Mityng PEDRO’S CUP reprezentował wice prezydent Bydgoszczy Sebastian Chmara. Termin kolejnej edycji ustalono na 8 lutego, i tradycyjnie tak jak od początku tych zawodów będzie to środa. Od kilku już lat nie ma większego problemu z przeforsowaniem daty zawodów korzystnej dla organizatora, gdyż marka mityngu jest tak znana, że umieszenie go w najlepszym możliwym terminie to tylko formalność.

Tradycyjnie również odbędą się trzy konkursy ale w dwóch konkurencjach. Konkurs skoku wzwyż zastąpią zawody w skoku o tyczce mężczyzn. Decyzja jak najbardziej zrozumiała, gdyż moi koledzy po fachu ostatnio nie latają za wysoko w przeciwieństwie do tyczkarzy. W dodatku z czterech najlepszych tyczkarzy ostatnich Mistrzostw Świata dwóch mieszka na stałe w mieście nad Brdą. Oczywiście gwiazdą numer jeden rywalizacji tyczkarzy będzie Mistrz Świata Paweł Wojciechowski. Sekundował mu będzie Łukasz Michalski i Mateusz Didenkow.

Nie zabraknie również konkursu pań z Anną Rogowską i Moniką Pyrek oraz, miejmy nadzieję, brazylijską Mistrzynią Świata Fabianą Murer, która zawsze dobrze czuła się w hali Łuczniczki. Zawody uświetnią również kulomioci z naszym Tomaszem Majewskim na czele. Liczymy również na start młodego i sensacyjnego Mistrza Świata z Daegu Dawida Storla. Tego 21 letniego Niemca mieliśmy okazję gościć już na zawodach w Bydgoszczy ale plasował się za światową czołówką . Teraz role się odwróciły i to on będzie rozdawał karty w trakcie najbliższych zawodów.

Tak więc zapowiada się ciekawa i nieco odmieniona edycja mityngu PEDRO’S CUP ale na pewno bardzo emocjonująca i atrakcyjna dla widzów. Miejmy nadzieję że w hali pojawi się tradycyjnie już komplet publiczności a przed telewizorami miliony widzów. Już dziś serdecznie zapraszamy!