Get Adobe Flash player
14 lutego 2007

V Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Pedro's Cup

14 lutego 2007 Bydgoszcz


"To były jedne z najlepszych zawodów, pod każdym względem, w jakich kiedykolwiek uczestniczyłam, a na pewno najlepsze w tym sezonie" - powiedziała Jelena Isinbajewa o IV międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym Pedro's Cup, który w Dniu Zakochanych odbył się w bydgoskiej hali "Łuczniczka".
Rosjanka z wynikiem 4.84 wygrała konkurs skoku o tyczce. Próba poprawienia halowego rekordu świata na wysokości 4.94 nie powiodła się. Zwycięzcą skoku wzwyż został Szwed Linus Thornblad z rezultatem 2.34.
Ponad sześć tysięcy osób (nadkomplet) jakie przybyło w walentynkowy wieczór do hali "Łuczniczka" doskonale bawiło się przez trzy godziny przy różnorodnej muzyce, przeżywając emocje jakie dostarczali im lekkoatleci. Wszystko było super - dało się słyszeć zewsząd, ale... Zabrakło przysłowiowej kropki na i, którą miał być halowy rekord świata.
"Jest mi bardzo przykro, że nie mogłam się odwzajemnić rekordem fantastycznej publiczności, a także i organizatorom, którzy stworzyli mi znakomite warunki. Miałam najlepszy w Bydgoszczy apartament, wożono mnie wspaniałymi samochodami i w ogóle wszystko było super. Jednak rekordów na zawołanie bić nie można" - mówiła po konkursie Jelena Isinbajewa.
Na świetnym poziomie stał konkurs skoku wzwyż, jakiego jeszcze w Polsce nie było - dwa rezultaty po 2.34 i dwa po 2.30. "Wielcy" tej konkurencji, m.in. Jacek Wszoła i Artur Partyka, piali z zachwytu nie tylko nad poziomem sportowym, ale także i organizacyjnym.
Szczególne powody do radości miał polski szkoleniowiec Stanisław Szczyrba, który od trzech lat trenuje niespełna 22-letniego Thornblada. W 2006 roku został zaproszony na mityng Pedro's Cup do Bydgoszczy jako rezerwowy i ... zajął drugie miejsce. Żal tylko, że z dala od podium byli polscy zawodnicy.

Wyniki zawodów

Jelena Isinbajewa z wynikiem 4,84 wygrała konkurs skoku o tyczce mityngu Pedro's Cup w Bydgoszczy. Próba poprawienia halowego rekordu świata na 4,94 nie powiodła się. Drugie miejsce zajęła Swietłana Fieofanowa - 4,74, a trzecie Anna Rogowska - 4,64.

Wyniki:
1. Jelena Isinbajewa (Rosja) 4,84
2. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,74
3. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4,64
4. Pavla Rybova (Czechy) 4,64
5. Róża Kasprzak (AZS AWFiS Gdańsk) 4,44
. Fabiana Murer (Brazylia) 4,44
7. Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) 4,44
8. Nastja Ryjikh (Niemcy) 4,34

Monika Pyrek (MKL Szczecin) nie zaliczyła pierwszej wysokości.

Mityng Pedro's Cup - Thornblad zwycięzcą

Szwed Linus Thornblad został zwycięzcą konkursu skoku wzwyż mityngu Pedro's Cup w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął mistrz świata Ukrainiec Jurij Krimarenko. Obaj uzyskali ten sam wynik - 2,34. Wyniki: 1. Linus Thornblad (Szwecja) 2,34 2. Jurij Krimarenko (Ukraina) 2,34 3. Tora Harris (USA) 2,30 4. Andriej Tierieszyn (Rosja) 2,30 5. Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław) 2,24 6. Svatoslav Ton (Czechy) 2,24 7. Aleksander Waleriańczyk (Elite Cafe Wawel Kraków) 2,20 . Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2,20 9. Tomas Janku (Czechy) 2,15 Sylwester Bednarek (RKS Łódź) nie zaliczył pierwszej wysokości.