Get Adobe Flash player
19 września 2007

VI Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Pedro's Cup

Warszawa, 19 wrzesnia 2007


Jaki był Pedro's Cup 2007 ?

Jaki był Pedro's Cup 2007? Zapowiadane gwiazdy nie zawiodły. Żadna nie znalazła powodu, aby wymigać się od przyjazdu do Warszawy. Asafa Powell, Jeremy Wariner, Jana Rawlinson czy Reese Hoffa nie tylko zwyciężyli, ale dostarczyli licznie zgromadzonym widzom na stadionie Orła sporych emocji.

Tak szybko jak Amerykanin Jeremy Wariner jeszcze w Polsce nikt nie pokonał 400 m. Mistrz olimpijski i świata uzyskał czas 44.43. Trzeci z wynikiem 46.63 był Marek Plawgo, który w Osace zdobył brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 400 m przez płotki. W tej to konkurencji także brąz wywalczyła w Japonii Anna Jesień. W Warszawie była druga. Nieznacznie, o 19 setnych sekundy wyprzedziła ją złota Australijka Jana Rawlinson (54.55). Jak powiedziała, była mile zaskoczona profesjonalną organizacją mityngu. Nie spodziewała się, że na tak małym, kameralnym stadionie można zrobić wielce sympatyczne zawody.

Rekordzista świata na 100 m Asafa Powell już w 2006 roku chciał być pierwszym, który na polskiej ziemi złamie barierę 10 sekund. Z takim zamiarem Jamajczyk również przyjechał we wrześniu i był rozczarowany, że znów pogoda nie pozwoliła mu zrealizować celu. Zwyciężył, ale z wynikiem 10.12. "W Warszawie czuję się fantastycznie. Niczego mi tu nie brakuje do szczęścia, kibice są bardzo mili, czuję ich wsparcie" - mówił dziennikarzom. Na tym samym dystansie triumfowała jego rodaczka Sherone Simpson - 11.63.

Wszyscy uczestnicy mityngu dziękowali publiczności za gorący doping, którym rozgrzała ich na tyle, że mogli wystartować. Temperatura była identyczna jak podczas ubiegłorocznych zawodów 30 sierpnia (tylko 11 stopni), ale na szczęście nie padało. W Pedro's Cup Warszawa 2007 wystartowało w sumie 150 lekkoatletów z 20 krajów. Rywalizowali na stadionie Klubu Sportowego Orzeł, który w 2007 roku obchodził 85-lecie.