Get Adobe Flash player

Po mityngu Pedro`s Cup w Bydgoszczy powiedzieli:

Renaud Lavillenie (zwycięzca skoku o tyczce z drugim wynikiem w historii 6,08): „Nie wiedziałem, że poprawię rekord życiowy (6,04). W czwartek miałem udany trening i byłem bardzo pozytywnie nastawiony do zawodów. Kiedy skoczyłem 6,08 czułem się świetnie. Muszę podziękować zarówno organizatorom, jak i kolegom za fantastyczną atmosferę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się znów przyjechać do Bydgoszczy na Pedro`s Cup.
 
Przed pierwszą próbą na 6,16 byłem już trochę zmęczony. Jednak nawet przed ostatnim skokiem wierzyłem, że mogę tę wysokość pokonać. Sezon się dopiero zaczął. Technikę mam coraz lepszą, potrzeba po prostu trochę czasu, by wszystko dopracować. Mam nadzieję, że w Doniecku uda mi się zdetronizować Siergieja Bubkę”.

Paweł Fajdek (mistrz Polski w rzucie ciężarkiem): „Były to pierwsze w hali zawody w rzucie ciężarkiem w Polsce. Wyszło dziś kilka błędów jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale na pewno to poprawimy. Poza tym była świetna atmosfera. Przyjechaliśmy z Robertem Rauhutem do Bydgoszczy i stwierdziliśmy, że początek zawodów jest zawsze nudny, więc postanowiliśmy wymyślić jakąś atrakcję. Z samego rana pojechaliśmy do wypożyczalni strojów. Miały być z gwiezdnych wojen, ale okazało się, że są rozmiary tylko dla dzieci. Wziąłem strój Supermana, Norbert żołnierza rzymskiego i przed mityngiem stoczyliśmy walkę w stylu MMA. Była siatka, mata, dwóch zawodników, więc było wesoło".

Ruth Beitia (Hiszpanka, zwyciężczyni skoku wzwyż): „Jestem po raz pierwszy w Polsce i był to także mój debiut w mityngu Pedro`s Cup. To bardzo ciekawe zawody i gratuluję tak udanej formuły. Cieszę się, że wzięłam w nich udział, tym bardziej, że udało się wygrać z polskimi zawodniczkami, które skakały dziś wysoko. Sopot jest organizatorem halowych mistrzostw świata, więc będziemy miały okazję raz jeszcze się spotkać”.

Justyna Kasprzycka (druga w skoku wzwyż kobiet): „Koncentrowałam się na tym, by uzyskać minimum na mistrzostwa świata w Sopocie i cieszę się, że udało się to właśnie w Bydgoszczy. Mogę teraz spokojnie się przygotowywać. Bardzo się cieszę, że wreszcie kobiety miały okazję do zaprezentowania się na tym mityngu, bo jak do tej pory skakali tu tylko mężczyźni. Dopisali także kibice, którzy fantastycznie nas dopingowali i mam nadzieję, że za rok będziemy mogły znów tutaj skakać”.

Ryan Whiting (Amerykanin, zwycięzca pchnięcia kulą): „Nie byłem zaskoczony moim wynikiem (21,37 - PAP), choć to dopiero początek sezonu. Rezultat nie jest jeszcze na takim poziomie jaki chciałbym prezentować. Najważniejsze, że udało się z powodzeniem rywalizować między innymi z Tomaszem Majewskim”.

Paweł Wojciechowski (ostatni w skoku o tyczce): „Starałem się, by przed bydgoską publicznością wypaść jak najlepiej. Prawdę mówiąc brakuje mi trochę mocy, bo po ostatnim mityngu nie miałem wiele czasu na trening. Dziś ostatni skok był w miarę dobry, ale początek wyglądał miernie. Trudno było mi się rozgrzać. Chciałbym pokazać się z dobrej strony na następnych zawodach w Doniecku”.

Najlepsze wyniki w skoku o tyczce w hali
 
Dotychczas ośmiu zawodników skoczyło o tyczce w hali sześć metrów i więcej. W piątek w Bydgoszczy Francuz Renaud Lavillenie uzyskał drugi wynik w historii - 6,08. Rekord świata od blisko 21 lat należy do Ukraińca Siergieja Bubki - 6,15.

Najlepsze wyniki w skoku o tyczce mężczyzn w hali:

6,15  Siergiej Bubka (Ukraina)     21.02.1993 Donieck
6,08  Renaud Lavillenie (Francja)  31.01.2014 Bydgoszcz
6,06  Steven Hooker (Australia)     7.02.2009 Boston
6,02  Rodion Gataullin (ZSRR)       4.02.1989 Homel
      Jeff Hartwig (USA)           10.03.2002 Sindelfingen
6,00  Maksim Tarasow (Rosja)        5.02.1999 Budapeszt
      Jean Galfione (Francja)       6.03.1999 Maebashi
      Danny Ecker (Niemcy)         11.02.2001 Dortmund
R. Lavillenie: rekordy Bubki przetrwają wiele lat

Mistrz olimpijski z Londynu w skoku o tyczce Renaud Lavillenie przyznał, że Siergiej Bubka to fenomen. Francuz uważa, że jego rekordy świata przetrwają jeszcze wiele lat.

Do urodzonego 4 grudnia 1963 roku w Ługańsku na Ukrainie Bubki należy rekord na stadionie wynoszący 6,14, ustanowiony 31 lipca 1994 roku w Sestriere we Włoszech oraz w hali – 6,15, w Doniecku 21 lutego 1993. W sumie 35 razy poprawiał rekord globu.

„Siergiej Bubka to fenomen jakich mało. Dzięki warunkom fizycznym i świetnej technice uzyskał takie wyniki, do których trudno jest się zbliżyć. Moim zdaniem oba rekordy – w hali i na stadionie – przetrwają jeszcze wiele lat” – powiedział PAP 27-letni Renaud Lavillenie, którego młodszy o pięć lat brat Valentin, także skacze o tyczce.

Mistrz londyńskich igrzysk zaznaczył, że chociaż nie jest jeszcze gotowy, by atakować poprzeczkę na wysokości 6,16, to nie wyklucza, że przyjdzie taki dzień.

„Po co się trenuje? Ano po to, by wygrywać, bić rekordy świata. Ćwiczę codziennie, abym mógł się zbliżyć do osiągnięć Bubki. Dziś dzieli mnie jeszcze sporo – 11 cm w hali i 12 cm na stadionie. Ale… Wierzę, że nadejdzie taki dzień, w którym zmierzę się z wysokością 6,16” – podkreślił zdobywca trzech medali mistrzostw świata (srebrnego w Moskwie w 2013 oraz brązowych w Berlinie 2009 i Daegu 2011).

Dwukrotny mistrz Europy (2010, 2012) tegoroczny sezon zimowy rozpoczął z wysokiego „C”. 25 stycznia w Rouen w Górnej Normandii poprawił rekord życiowy, a jednocześnie Francji, na 6,04.

„Nie wiem, ile skoczę w piątek w Bydgoszczy, ale stąd nie jest już daleko do Sopotu i coraz częściej myślę o marcowych mistrzostwach świata. Chciałbym obronić tytuł, który wywalczyłem dwa lata temu w Stambule” – przyznał Lavillenie.

Podsumowanie

To były niezapomniane trzy godziny w bydgoskiej hali Łuczniczki. Dziesiąty Pedros Cup zachwycił wszystkich,zarówno w hali jaki i przed ekranami telewizorów.Godny jubileusz ze wspaniałymi i emocjonującymi.Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście fantastyczny skok na wysokości 6.08 m Renauda Lavillenie.Wyżej od Francuza skakał tylko Car tyczki Siergiej Bubka.

Trzykrotnie atakował rekord świata 6.16 m ale tym razem się nie udało. Publiczność zgotowała owację na stojąco francuskiemu skoczkowi i gorąco podziękowała za wspaniały występ

Daleko pchał kulą Ryan Whiting tradycyjnie w Bydgoszczy.Amerykanin odniósł swoje trzecie zwycięstwo w mityngu Pedros Cup.Pozostawił w pokonanym polu m.in naszego dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego.W tym samym konkursie rekord świata w kategorii juniorów młodszych na hali poprawił Konrad Bukowiecki posyłając 5 kilogramową kulę na odległość 22.24 m.

Dobrze skakały nasze dziewczęta w skoku wzwyż Justyna Kasprzycka i Kamila Stepaniuk Lićwinko. Obie pokonały wysokość 1.94 m i przegrały tylko z brązową medalistką Mistrzostw Świata w Moskwie Hiszpanką Ruth Beitia która pokonała poprzeczkę na wysokości 1.97 m.

W skoku w dal kobiet zwycięstwo rezultatem 6.68 m odniosła zawodniczka AZS Łódź Terasa Dobija.łodziance zabrakło niespełna dwóch centymetrów do minimum na Mistrzostwa Świata w Sopocie.

Do niezwykle ciekawej rywalizacji doszło w konkursie rzutu ciężarkiem pań i panów.Wśród pań zwyciężyła Anita Włodarczyk posyłając 9 kilogramowy młot na odległość 20.09 m. W kategorii panów triumfował Mistrz Świata z Moskwy Paweł Fajdek który uzyskał rezultat 23.22 m. Konkurs miał range Mistrzostw Polski pod dachem i rezultaty uzyskane przez triumfatorów są rekordami Polski.

Francuz Lavillenie skoczył o tyczce 6,08 i był blisko zdetronizowania Bubki

"Niemożliwe!” – to pierwsze słowa Francuza Renauda Lavillenie po tym, jak w bydgoskiej hali Łuczniczka, podczas mityngu Pedro’s Cup pokonał wysokość 6,08 w pierwszej próbie. To drugi wynik w historii skoku o tyczce.

Ponad pięć tysięcy widzów zgotowało mistrzowi olimpijskiemu z Londynu owację, śpiewając dla niego piosenki i zachęcając, by skakał dalej. 27-letni Francuz, który – jak potem przyznał – musiał dojść do siebie po szoku, zaczął się koncentrować do kolejnych prób na... 6,16.

Trzy ataki na rekord świata wynoszący w hali 6,15 i od 21 lutego 1993 roku należący do ukraińskiego lekkoatlety Siergieja Bubki były wprawdzie nieznacznie nieudane, ale żaden zawodnik nie był wcześniej tak blisko zdetronizowania „cara tyczki”.

Wielce szczęśliwy był również Robert Sobera (AZS AWF Wrocław), który zajął drugie miejsce w historycznym konkursie. Wynikiem 5,75 ustanowił rekord życiowy i uzyskał prawo do startu w halowych mistrzostwach świata w Sopocie (7-9 marca). Na trzeciej pozycji uplasował Piotr Lisek (OSOT Szczecin) – 5,68, a na czwartej mistrz świata juniorów 2012 Brazylijczyk Thiago Braz da Silva – 5,68.

Majewski drugi za Whitingiem

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 20,36 zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Zwyciężył wicemistrz świata Amerykanin Ryan Whiting – 21,37.


W czwartek wieczorem Majewski startował w zawodach w Duesseldorfie, gdzie również był drugi (20,53). Jakież było zaskoczenie kelnerki w hotelowej restauracji na widok dwukrotnego mistrza olimpijskiego przybywającego w piątek rano na śniadanie.

„Widziałam pana wczoraj w telewizji, a dziś jest już pan u nas...?” – dziwiła się. Na to podopieczny Henryka Olszewskiego: „Były dobre warunki więc przyleciałem prywatnym samolotem...”.

To nie koniec podróży Majewskiego. Teraz lot z powrotem do Niemiec. W sobotę ma w planie występ w Karlsruhe. „Czy kiedyś miałem taką trzydniówkę? – zastanawiał się. – Chyba tak, chociaż nie jestem do końca przekonany. Na pewno w ciągu czterech dni startowałem trzykrotnie”.

Kasprzycka druga w skoku wzwyż za Beitią

Mistrzyni Polski, szósta w mistrzostwach świata Moskwa 2013 Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) wynikiem 1,94 zajęła drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż. Zwyciężyła Hiszpanka Ruth Beitia – 1,97.

„Wielokrotnie startowałam w zawodach pod dachem, ale te były znakomite pod każdym względem. I nie twierdzę tak dlatego, że wygrałam. Świetna oprawa, sceneria, fantastyczna widownia. Brawo Bydgoszcz!” – powiedziała Beitia, która trzykrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich: Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012.
Wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Hiszpanii w mistrzostwach świata w stolicy Rosji zdobyła brązowy medal oraz złoty w mistrzostwach Europy w Helsinkach w 2012 roku.
Kasprzycka skokiem na wysokość 1,94 ustanowiła halowy rekord życiowy, dający jej prawo startu w mistrzostwach świata w Ergo Arenie w Sopocie (7-9 marca). Trzecie miejsce w bydgoskiej Łuczniczce zajęła Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok). Znana pod panieńskim nazwiskiem Stepaniuk poprawiła niedawno rekord Polski wynikiem 1,96.


Fajdek i Włodarczyk mistrzami Polski


Mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) i wicemistrzyni Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) zdobyli złote medale halowych mistrzostw Polski w rzucie ciężarkiem.
Podopieczny Czesława Cybulskiego wynikiem 23,22 poprawił rekord kraju, który wynosił 20,41 i od 23 lutego 2007 roku należał do Jarosława Zakrzewskiego (AZS AWFiS Gdańsk). Natomiast podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego wygrała konkurs rezultatem 20,09.
Rekordzistami świata są amerykańscy lekkoatleci: Lance Deal - 25,86 (Atlanta, 4 marca 1995) i Brittany Riley - 25,56 (Fayetteville, 10 marca 2007).
Po raz pierwszy konkurencja rzutu ciężarkiem (przypominająca rzut młotem, z wykorzystaniem stalowej linki) znalazła się w programie halowych mistrzostw kraju, ale... była wówczas rozegrana na stadionie. 27 lutego 1977 roku w Zabrzu tytuł wywalczył Ireneusz Golda (Orkan Poznań), który kulę o wadze 12,5 kg posłał na odległość 25,07. Natomiast pod dachem nigdy nie została przeprowadzona, tak więc swój debiut miała w piątek (31 stycznia) w hali Łuczniczka.
Kula, którą zawodnicy rzucali w piątek, ważyła ponad dwa razy tyle co klasyczna - 15,88 kg dla mężczyzn i 9,08 kg dla kobiet. Natomiast stalowa linka jest trzy razy krótsza i nie może przekraczać 40,64 cm.

Wyniki X lekkoatletycznego mityngu Pedro`s Cup Bydgoszcz 2014

 

skok o tyczce mężczyzn:

1. Renaud Lavillenie (Francja) 6,08 drugi wynik w historii

2. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5,75

3. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 5,68

4. Thiago Braz da Silva (Brazylia) 5,68

5. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) 5,60

6. Augusto de Oliveira (Brazylia) 5,50

7. Alhaji Jeng (Szwecja) 5,50

8. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,50

9. Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,40

 

pchnięcie kulą mężczyzn:

1. Ryan Whiting (USA) 21,37

2. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 20,36

3. Tomas Stanek (Czechy) 20,12

4. Georgi Iwanow (Bułgaria) 19,73

5. Maksym Sidorow (Rosja) 19,29

6. Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław) 19,16

7. Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) 18,97

8. Paweł Łyżyn (Białoruś) 18,84


skok wzwyż kobiet:

1. Ruth Beitia (Hiszpania) 1,97

2. Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) 1,94

3. Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) 1,94

4. Nadieżda Dusanowa (Uzbekistan) 1,90

5. Urszula Domel (AZS AWF Wrocław) 1,85

6. Oksana Okuniewa (Ukraina) 1,85

. Oksana Krasnokucka (Rosja) 1,85

8. Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum) 1,80

 

skok w dal kobiet:

1. Teresa Dobija (AZS Łódź) 6,68

2. Volha Sudariewa (Białoruś) 6,50

3. Jekaterina Lewicka (Rosja) 6,37

4. Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo) 6,33

5. Karolina Zawiła (KS AZS AWF Kraków) 6,14

6. Jessica Carolina Dos_Reis (Brazylia) 6,10

7. Jana Koresova (Czechy) 6,00

8. Karolina Kucharczyk (MUKS Kadet Rawicz) 5,56

9. Sabina Stenka (KMKL Sztorm Kołobrzeg) 4,71

10. Olena Rozdobudko (Ukraina) 4,38

 

halowe mistrzostwa Polski w rzucie ciężarkiem:

 

mężczyźni

1. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) 23,22 (rekord kraju)

2. Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) 22,72

3. Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań) 21,10

4. Norbert Rauhut (RKS Skra Warszawa) 19,77


kobiety

1. Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) 20,09

2. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) 19,21

3. Magdalena Szewa (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 17,60

4. Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) 17,04

09 lutego 2016

Nasza złota młodzież - Swoboda i Bukowiecki lekkoatletami stycznia w Europie!

Gwiazdy Pedro’s Cup Łódź 2016, Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki tym razem wygrali rywalizację w plebiscycie organizacji European Athletics na najlepszywięcej...


06 lutego 2016

Sensacyjny Haratyk, niezawodna Swoboda!

To nie szumnie zapowiadani Mutaz Essa Barshim, Richard Kilty, czy Konstadinos Filippidis okazali się największymi atrakcjami Pedro’s Cup Łódź 2016, alwięcej...


05 lutego 2016

Kamila pierwsza, Mutaz też. Mistrzowie świata skakali najwyżej

Kamila Lićwniko, nasza halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż z Sopotu, triumfowała w Pedro's Cup 2016. Ten sukces zapewnił jej wynik 1,97 m. więcej...


05 lutego 2016

Ewa dotrzymała słowa. Znowu była szybka jak błyskawica

Ewa Swoboda zapowiedziała, że w Pedro's Cup będzie bardzo szybka i na dystansie 60 m uzyska czas 7,15 s. Słowa dotrzymała, było dokładnie 7,15 oraz, rwięcej...


05 lutego 2016

A to się porobiło, Majewski dopiero trzeci. Młodzież szalała

Tomasz Majewski pożegnał się z halowymi mityngami Pedro's Cup, już nigdy w nich nie wystartuje. Spokojnie, nasz kulomiot na nikogo się nie obraził. Dawięcej...


05 lutego 2016

Ewa Swoboda już pomknęła jak błyskawica. Nikt jej nie dogonił

Łódzka Atlas Arena wypełniona prawie po brzegi. Szalony doping na trybunach, ostra rywalizacja na bieżni i na skoczniach. Ruszył halowy mityng Pedrwięcej...


04 lutego 2016

Gwiazdy przewidują rekordy na Pedro’s Cup

W przeddzień XII Mityngu Lekkoatletycznego Pedro’s Cup Łódź 2016 wszystkie gwiazdy są już w Łodzi i to w świetnych nastrojach. Jeszcze zanim lekkoatlewięcej...


02 lutego 2016

Swoboda i Bukowiecki kandydatami na sportowców stycznia w Europie

Dwie najmłodsze gwiazdy Pedro’s Cup Łódź 2016, sprinterka Ewa Swoboda i kulomiot Konrad Bukowiecki znaleźli się w gronie nominowanych przez organizacjwięcej...


02 lutego 2016

Majewski: Cieszę się z rywali w Polsce, ale zamierzam jeszcze trochę popanować

Rywalizacja kulomiotów na Pedro’s Cup zapowiada się super-ciekawie. Tomasz Majewski będzie musiał się napracować, aby z honorem pożegnać się z mityngiwięcej...


02 lutego 2016

Oficjalna konferencja prasowa z gwiazdami Pedro’s Cup Łódź 2016

Mamy przyjemność zaprosić na oficjalną konferencję prasową z gwiazdami XII Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Pedro’s Cup Łódź 2016.więcej...


Wyświetla nowości od 1 do 10 ze wszystkich 32

1

2

3

4

Następna >

www.wwwprojekt.pl